Prośba o wsparcie finansowe

Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Krosnowic
Rada Powiatu Kłodzkiego i Sejmik Województwa Dolnośląskiego ogłosił rok 2021
„ROKIEM KOMPOZYTORA IGNAZEGO REIMANNA”

Ignaz Reimann urodzony w Wambierzycach, dorosłe życie spędził  w Krosnowicach    i spoczywa pod krużgankami naszego kościoła. Obchody 200 rocznicy urodzin kompozytora muzyki sakralnej, organisty, nauczyciela i dobroczyńcy, związanego przez całe życie  z Ziemią Kłodzką przyczynią się do popularyzacji jego utworów. Organizowany od dwudziestu lat festiwal nadaje szczególną rangę twórczości śląskich muzyków współczesnych kompozytorowi. Na tegorocznym, już XX festiwalu mamy nadzieję słuchać laureatów konkursu kompozytorskiego i rodzin śpiewających.                                                     

Pandemia skłania do podejmowania działań nie wymagających organizowania zbyt licznych spotkań. Ogłosiliśmy  konkursy wojewódzkie: plastyczne, fotograficzny, literacki  i ogólnopolskie:  kompozytorski oraz tradycyjnie poetycki. Prace twórców wniosą nowatorskie postrzeganie otaczającego nas świata, a wystawy pokonkursowe uwrażliwią na piękno regionu, wzbogacą horyzonty myślowe pokolenia XXI w. i przerzucą pomost  między artystycznym dorobkiem  Maestro, a osiągnięciami plastyków, muzyków, fotografów, poetów czy kompozytorów tworzących współcześnie.

Jesteśmy przekonani, że ogłoszenie roku Kompozytora Ignazego Reimanna na Dolnym Śląsku będzie siłą napędową do podjęcia atrakcyjnych inicjatyw kulturalnych w regionie, które wyzwolą nieznane dotąd talenty. Działania, które podejmą  stowarzyszenia, instytucje kultury i szkoły zaowocują  wymiernymi efektami.

Towarzystwo Miłośników Krosnowic po raz pierwszy podejmuje tak wielkie wyzwanie z nadzieją, że w ten sposób przyczynimy się do pomnożenia dorobku kulturowego Dolnego Śląska odziedziczonego po przodkach.

Zapraszamy Państwa do przekazania środków finansowych, które przeznaczymy na nagrody dla laureatów konkursów.

Towarzystwo Miłośników Krosnowic
57-362 Krosnowice 205
OPP   KRS 0000163664           

BS O/Kłodzko  28 9523 0001 0000 3610 2000 0001

Darowiznę można odliczyć od podatku. Więcej informacji można znaleźć tutaj: 
Odliczenie od dochodu przysługuje w wysokości dokonanej darowizny

One thought on “Prośba o wsparcie finansowe

  1. Osobny prowadzące działalność gospodarczą mogą odliczyć darowiznę od podatku – podstawa prawna: Art.26 ust 1 pkt 9 Ustawo o podatku dochodowym od osób fizycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *