ROK 2020 – ROKIEM REIMANNA

Szanowni Państwo
Towarzystwo Miłośników Krosnowic zainicjowało
projekt, pt.: „ROK 2020 – ROKIEM REIMANNA”
z okazji przypadającej w tym roku 200 rocznicy
urodzin kompozytora.

 

 

 

 

Na wniosek naszego stowarzyszenia Marszałek Województwa Dolnośląskiego objął Patronatem to wydarzenie. 24 stycznia odbyła się konferencja inaugurująca Rok Jubileuszowy, z udziałem szerokiego grona działaczy samorządowych, ludzi kultury, oświaty i mediów. Ograniczenia z powodu COVID 19 skłoniły do zmiany formuły festiwalu na koncert hybrydowy, podczas którego zostaną odtworzone fragmenty krosnowickich festiwali z lat 2003 – 2019. Towarzysząca festiwalowi X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Nutę Reimanna” znajdzie swój finał podczas tego wyjątkowego koncertu. Wydanie tomiku poezji z nagrodzonymi pracami konkursowymi wzbogaci nasz dorobek edytorski, bowiem będzie to nasze już czwarte wydawnictwo.

Przygotowujemy się do odsłonięcia monumentu Kompozytora. W przygotowaniu są liczne materiały promocyjne i pamiątkowe medale. Wspierając naszą działalność przyczynicie się Państwo do upamiętnienia Roku Reimanna.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Uprzejmie prosimy o pomoc finansową, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Z wyrazami szacunku w imieniu TMK Prezes Zarządu Franciszek Piszczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *