8 lutego 2020r – Premier Mateusz Morawiecki w Krosnowicach

W niedzielę 8 lutego 2020 r.,
we Mszy św. celebrowanej przez
ks. proboszcza kan. Adama Łyczkowskiego
i ks. dra Pawła Kilimnika w kościele w
Krosnowicach po raz pierwszy w
historii Krosnowic!, uczestniczył
Premier III RP Pan  Mateusz Morawiecki
w asyście Aleksandra Szweda – senatora RP,  Marcina Gwóździa – posła na Sejm RP,
Zbigniewa Tura – Wójta Gminy Kłodzko,
Renaty Surmy – Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej,
Mieczysława Kowalcze – dyrektora Szkoły i innych Osób.

Po sumie w Domu Parafialnym odbyło się spotkanie Premiera RP z mieszkańcami Krosnowic i okolicy /około 100 osób/. Wójt Zbigniew Tur przedstawił działania Gminy Kłodzko na rzecz Krosnowic i podziękował za dotychczasowe wsparcie Rządu Polskiego. W imieniu parafian Ryszard Rapacz przywitał i dziękował Premierowi za przybycie i poświęcony czas na spotkanie z mieszkańcami..  Premier po nakreśleniu potrzeb dokonywania zmian gospodarczych, społecznych i sądowniczych w Polsce odpowiedział na pytania zebranych dotyczące min: DK 8, trzynastej emerytury, determinacji w dalszym reformowaniu Polski. Premier zapewniał o wsparciu w krzewieniu polskości także poprzez kulturę regionalną jaką niosą Koła Gospodyń Wiejskich, co apelowała Jolanta Terlecka z Gorzanowa. Nie zabrakło wątku osobistego za sprawą obecności Stanisława Ferenca wieloletniego radnego Kłodzka i bliskiego znajomego Ojca Premiera – Kornela, ze względu na wspólną działalność opozycyjną we Wrocławiu w okresie PRL u.

Na pożegnanie Premier otrzymał wiklinowy kosz z „regionalnymi bogactwami” oraz pamiątki z Gminy Kłodzko wręczone przez wójta Zbigniewa Tura i Głowę Ukrzyżowanego- rzeźbę – Henryka Frąckowiaka, którą wręczył ksiądz proboszcz.

Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i dokumentowania tego podniosłego wydarzenia przez firmę Video-Foto D.S. Żabskich oraz  M. Sergela – redaktora 24kłodzko.pl.

Opisał obecny na spotkaniu członek TMK

Witold Krzelowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *