Projekt Towarzystwa Miłośników Krosnowice „Z lotu ptaka”

Motywem przewodnim projektu są słowa
refrenu piosenki autorstwa
Marka Morawskiego
„Z lotu ptaka widok w piersiach
dech zapiera mi, nie dorówna
Krosnowicom żadna z najpiękniejszych wsi…”.

Należy podkreślić, że tekst nasycony jest głębokim patriotyzmem do naszej Małej Ojczyzny i wyraża radość z wyboru miejsca zamieszkania przez naszych rodziców i dziadków. Wykonanie tej piosenki przez solistów, zespół KROS-VOX oraz „KUMY” i ochotników, stanowi tło podróży w czasie i przestrzeni po Krosnowicach. W telegraficznym skrócie pokazane są ważniejsze wydarzenia w historii Krosnowic, z uwzględnieniem osób i wydarzeń, które miały znaczący wkład w dzieje miejscowości i wpływ na życie codzienne, kulturalne i gospodarcze tutejsze. społeczności. Pierwsi osadnicy, którzy przybyli tu ponad 70 lat temu ze wszystkich stron dawnej i obecnej Rzeczpospolitej, przywieźli różne zwyczaje, gwary i upodobania. Odmiennie od sąsiednich wsi, Rankowo czyli Krosnowice, były tyglem kulturowym w którym po latach ukształtowała się społeczność ciągle poszukująca nici prowadzących do integracji. Wieloletnia tradycja wiejskich dożynek, rydlowskich jasełek, festynów, patriotycznych Majówek i Ognisk Patriotyzmu na Święto Niepodległości, Biesiad Ostatkowych KGW, Wigilii Środowiskowych, Nocy Świętojańskich, Jakubków, festiwali Reimanna, pokazuje płaszczyzny porozumienia i obrazuje możliwości organizacyjne. Jest na koniec okazją do pokazania oblicza Krosnowic i dokonujących się tu przemiany społeczno- kulturowych.”
POZDRAWIWM fp

Otwórz link:

https://www.youtube.com/watch?v=8amgViIE2xk

3 thoughts on “Projekt Towarzystwa Miłośników Krosnowice „Z lotu ptaka”

    1. http://dkl24.pl/…/5…/spiewajace-krosnowice-z-lotu-ptaka.html
      „Z lotu ptaka…”- w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania naszym filmem i tak wspaniałej recenzji jak na dkl24 – za którą serdecznie dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do osób, które na F, telefonicznie. lub na oficjalnej stronie http://www.krosnowice.pl wyrażają uznanie dla Towarzystwa Miłośników Krosnowic za projekt i wykonawcom za realizację.

  1. tekst nasycony jest głębokim patriotyzmem do naszej Małej Ojczyzny i wyraża radość z wyboru miejsca zamieszkania przez naszych rodziców i dziadków. Wykonanie tej piosenki przez solistów, zespół KROS-VOX oraz „KUMY” pod kierunkiem Marka Morawskiego – instruktora zespołu, stanowi tło podróży w czasie i przestrzeni po Krosnowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *