Pomoc dla Polonii na Białorusi

Parafia Krosnowice organizuje  w terminie 14.02. 2018 do 18.03.2018 pomoc dla
Polonii na Białorusi, mieszkańców Ivia w okręgu lidzkim. Ofiarowane dary zostaną przekazane do  parafii św. Piotra i Pawła w Iviu, na ręce ks. dziekana
Jana Gaweckiego. W tamtejszej okolicy około 48 % ludności ma polskie korzenie, a znakomita większość przyznaje się do Polski i posługuje się na co dzień językiem ojczystym.

Zakupione produkty, o odpowiednim terminie ważności: spożywcze, słodycze, środki higieniczne, środki czystości, składamy do kosza w kościele przy ołtarzu św. Jakuba w Krosnowicach.

2 thoughts on “Pomoc dla Polonii na Białorusi

  1. na F Krosnowice.pl Justyna Janicka napisała:
    „Kochani, byłam tam i ta zbiórka naprawdę przyda się mieszkańcom Iwia. Ksiądz Jan, któremu zostaną przekazane zebrane przedmioty, to złoty człowiek, rodem z polskiej wojennej konspiracji, który wszystkich zna i wie, co w jego parafialnej trawie piszczy, załatwia milion spraw na minutę, żyje w zgodzie z trzema innymi wyznaniami i władzami w Iwiu. A wszystko to dla tamtejszych mieszkańców, ludzi tak spragnionych wszystkiego, co polskie, że śpiewając tam z chórem mieliśmy poczucie spijania, każdego wyśpiewanego przez nas polskiego słowa. Serdeczni, zapomnianą już u nas serdecznością (nie żebym narzekała, ale to filmowe sytuacje były – serio). Wdzięczność i ciepła myśl dla darczyńców – zapewniona. Gdyby ktoś z Dusznik chciał się włączyć – chętne przekażę dary:).”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *