Marzenia się spełniają

Jak niegdyś śpiewała Majka Jeżowska: Marzenia się spełniają / Tylko stale, stale myśl o nich myśl /  Wszystko, co tylko chcesz / Może się zdarzyć dziś! No i się zdarzyło! Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację dwóch zadań na terenie naszej gminy w ramach partnerskiego projektu pn. „Rewitalizacja społeczna i przestrzenna Kłodzka i Krosnowic”. Całkowita wartość wynosi 11 804 064,34 zł, z czego 4 397 656,60 zł trafiły do naszej gminy.

Nareszcie Podhalanka odzyska dawny blask, bowiem zostanie wyremontowana, przebudowana i rozbudowana za sprawą zadania pn. „Adaptacja Sali „Podhalanka” do pełnienia nowych funkcji, adaptacja pomieszczeń na cele biblioteczne – Krosnowice” na kwotę 2 705 391,65 zł (dofinansowanie 2 028 773,19 zł). Pewnie jesteście Państwo ciekawi co to oznacza? Przewiduje się m.in. rozbudowę budynku o pomieszczenia kuchenne i magazynowe, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku na miejsca parkingowe.

Ponadto biblioteka zyska miejsce, które zostanie zaadaptowane na działalność edukacyjną dla czytelników (strefa komputerowa) oraz zabawową (strefa młodego czytelnika) i pracownię artystyczną.

To jeszcze nie wszystko! Uzyskaliśmy także wsparcie na „Utworzenie wiejskiego miejsca spotkań w Krosnowicach” o wartości 1 692 264,95 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1 269 029,49 zł. W ramach zadania powstaną obiekty służące rekreacji, integracji oraz międzypokoleniowej aktywizacji kulturalnej i sportowej. Zakres prac przewiduje budowę sceny, widowni, skate-parku, pergoli, wiaty grillowej, placu zabaw, stojaków na rowery, stołów do tenisa stołowego, stołów do gry w szachy i również zaplecza sanitarnego. Z pewnością spodoba się Państwu wizualizacja tego miejsca, którą załączamy poniżej…

Wspólny wniosek Miasta i Gminy uzyskał najwyższy wynik podczas oceny i zajął pierwsze miejsce. Aż chce się dokończyć piosenkę: Usiądź obok mnie i razem znów / Sprawdźmy, że naprawdę chcieć to móc / Marzenia się spełniają!

Tak! Chcieć, to móc!

One thought on “Marzenia się spełniają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *