Diamentowe Gody KGW

Świat się zmienia, ludzie też, zmienia się również Koło Gospodyń Wiejskich „Kumy” z Krosnowic, ale wciąż działa i to już od 60 lat. Ten piękny jubileusz świętowało 21 maja br.

Najpierw Msza św. w kościele parafialnym, a po niej okolicznościowe spotkanie w „Podhalance” zakończone biesiadą. Były gratulacje, prezenty i życzenia kolejnych jubileuszy. Nie zabrakło też okolicznościowych statuetek, dyplomów i kwiatów dla blisko 60 osób, w tym dla obecnej przewodniczącej Haliny Puk oraz pań, które tworzyły KGW w Krosnowicach bądź pamiętają pierwsze jego lata: Janiny Borkowskiej, Łucji Chęcińskiej, Franciszki Mrukowicz, Mieczysławy Furmaniuk. Wręczali je Stanisław Longawa i przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur.

Koła gospodyń wiejskich najpierw zajmowały się głównie organizowaniem różnych kursów dla kobiet: gotowania, szycia i in., zbieraniem od gospodyń zamówień na kurczaki i inny drób – wówczas towar reglamentowany. KGW „Kumy” w Krosnowicach z czasem podjęło także działalność kulturalną, którą z powodzeniem kontynuuje. Przykładem jest choćby ów jubileusz. Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się na profilu FB Gminy Kłodzko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *